logo
orta_cizgi
ust_cizgi
ust_cizgi
ÜRÜNLER VE ÇÖZÜMLER
Bilişim Uçtan Uca Kripto Çözümleri

crypto ag bina

Güvenli iletişim, yüzyıllardır kişilerin, devletlerin ve diğer özel yapılanmaların ihtiyacı olmuştur. Bir taraf mümkün olduğunca iletişimin içeriğini hatta iletişimi saklamaya çalışmış, diğer taraf ise bu iletişimin içeriğini elde etmek için türlü yollara başvurmuştur. Günümüzde artık birçok iletişim sayısal olarak elektronik ortamda gerçekleşmektedir. Bu yüzden saldırılar da boyut değiştirerek sanal ortama taşınmış, kilometrelerce uzaktaki insanlar hiç görmedikleri, hiç bulunmadıkları ülkelerdeki sistemlere saldırır hale gelmişlerdir. Bireysel ve organize grupların hareketlerin yanında devlet desteğiyle kurulmuş kriptoanaliz ve siber atak birimleri bugün birçok devletin emrindedir. Bu birimlerin ellerindeki süper bilgisayarlar ve dağıtık bulut bilgisayarlar gerektiğinde birçok karmaşık yapıya Brute Force Attack (Deneme Yanılma Yöntemi) , Replay Attack ve Man in The Middle Attack yöntemleriyle saldırabilmektedir.

Önlem alınmadığında güvenlik açıklarını yakından takip eden ve araştıran bireysel ve organize saldırganlar özellikle yazılım tabanlı kripto (şifreleme) sistemlerine çok rahatlıkla saldırabilmektedirler. Bu yüzden birçok devlet sadece yazılım bazlı kripto sistemlerini kullanmayı güvenlik politikalarında redderer.

kripto askeriye
Kripto sistemlerinde karar verilmesi gereken bir önemli konu da açık veya kapalı bir algoritma kullanmaktır. Açık algoritma sistemlerde şifreleme algoritması herkesce bilinir, sadece anahtarlar gizlidir. Kapalı algoritma yapısında ise hem algoritma hem de anahtar gizlidir. Özel gizli bir algoritma geliştirme yoluna genelde devlet kuruluşları giderler, özel işletmeler ise genel olarak daha ekonomik olan açık algoritma kripto sistemlerine yatırım yaparlar.
kripto denemesi

Açık algoritma sistemler Brute Force Attack, Replay Attack ve Man in the Middle Attack gibi saldırı tiplerine açıktırlar, çünkü saldırgan kripto algoritmasına haizdir ve buna göre saldırır. Başarıp başaramayacağı algoritmanın istatistiki güvenilirliğiyle ilgili olmakla beraber birçok kritik bilgiye saldırı olması bile bir güvenlik sorunudur. Bu yüzden ciddi güvenlik uygulamalarında gizli algoritmalı sistemler kullanılır. Ayrıca devletlerin milyonlarca insanın üzerinde kırmak için çalıştığı ve bir gece kırıldığı açıklanabilecek bir kripto sistemine yatırım yapmaları beklenemez. Örneğin DES algoritması birçok sistemde kullanılmakta iken, kırıldığı açıklanmış ve DES kullanılan sistemler 3DES ve AES'e doğru kaymıştır. Sizce DES'i kıran kişi veya kişiler bunu açıklamadan önce DES kullanan sistemlere saldırır mı saldırmaz mı? Bunu ne zaman açıklayacağı ise onun kendisine kalmıştır. İşte en basit örnekle bu yüzden devletler standart algoritma kullanmamalıdır!

Bordotek olarak bu alanda dünyanın en gelişmiş sistemleri sunan The Crypto Group çatısı altındaki Crypto AG ve InforGuard'ı ürünlerini sizlere sunuyoruz. The Crypto Group, 1950'li yıllardan günümüze kadar sadece kripto sistemleri ile uğraşan grup yalnızca donanım bazlı çözümler sunuyor ve hiç bir şekilde sadece yazılım bazlı hiç bir çözüme pörtföyünde yer vermiyor.

kripto algoritma
crypto group

The Crypto Group şirketlerinden InfoGuard en yüksek teknolojilerle AES (Advanced Enryption Standard) bazlı şifreleme yaparken, Crypto AG her müşterisine özel gizli bir kripto algoritması geliştirmektedir. Geliştirilen bu temel güvenli algoritma sonrasında müşteri aldığı eğitimle kendi üst bina eder, yani algoritmayı tam olarak bağımsız hale getirir. İşte bu yüzden Crypto AG çözümleri bugün dünyada 130'dan fazla ülkede devletler tarafından kullanılmaktadır.

Crypto AG'de newtork (ağ), telefon, GSM, SAN,STM, SDH, PDH, telsiz, VSAT uydu sistemleri gibi birçok iletişim sistemi için kripto çözümleri vardır. Crypto AG bugün 10GB gibi yüksek hızlar dahil olmak üzere tüm genişbant iletişim sistemlerinde ürünlere sahip tek üreticidir.

InfoGuard'da ek olarak uzmanları tarafından etik hackerlık kursu, penetrasyon testleri ve kriptografik eğitim programları da mevcuttur.

Ürün ailelerini ve eğitim programlarını incelemek için lütfen aşağıda ilgili linklere tıklayınız.

Crypto AG Broşürler
uydu kripto
ses kripto
mobil kripto
ip vpn kripto
depolama storage kripto
infoguard
Dökümanları görüntülemek için lütfen ürün isimlerine tıklayınız
Bu sayfadaki tüm PDF'lerin dili ingilizcedir.
Dökümanlar pdf Uydu Kripto Çözümleri Ses Kripto Çözümleri Mobil IP VPN Kripto Çözümleri Depolama Güvenlik Çözümleri Crypto AG Genel Katalog
InfoGuard Genel Katalog
crypto ag ürünler
infoguard ürünler
Crypto AG ve InfoGuard ile ilgili her türlü bilgi ve projelendirme için infoguard@bordotek.com adresine e-posta gönderebilirsiniz ya da buradan iletişim formu yoluyla ulaşabilirsiniz.