logo
orta_cizgi
ust_cizgi
ust_cizgi
ÜRÜNLER VE ÇÖZÜMLER
Savunma ve Güvenlik Uzaktan İris ve Yüz Tanıma Sistemi
aoptix logo

Türkiye Ana Dağıtıcılığını Bordotek İleri Teknolojiler ve Savunma Sanayi'nin yaptığı AOptix Uzak Mesafe İris ve Yüz Tanıma Sistemleriyle, hava alanları ve benzeri yerlerin kontrol noktalarında artık saatlerce kuyruk bekleme derdinizi tamamen rafa kaldırabilirsiniz.

Eski düzen iris tanıma sistemlerinde çenenizi ve/veya başınızı cihaza koymanız ya da cihaza çok fazla şekilde yaklaşmanız gerekmekteydi ve bu da hijyen ve buna benzer bir çok soruna neden olmaktaydı. Peki AOptix bu problemleri nasıl ortadan kaldırdı?

iris tanıma

aoptix insight

AOptix Teknolojileri'nin yapmış olduğu sistemde 2 metreden sorunsuz bir şekilde en fazla 4 saniyede, hem yüz hem de iris tanıması işlemi yapılabilmektedir. Bu işlem son derece yenilikçi bir sistem olan çoklu adım kontrol döngüsü tabanlı olarak gerçekleşmektedir.

Tanıma işlemini yaparken AOptix İris ve Yüz Tanıma Sistemleri insan vücudu için zararlı sayılabilecek hiçbir ışın gönderiminde bulunmamakta ve hatta bebekler de dahil kullanılabilmektedir. Sistem sağ taraftaki resimde de görüleceği gibi belirli alanlarda tanıma alanı hacimi oluşturmaktadır. Bu hacim alanına giren canlı varlıkların irislerini okuyabilmektedir. Bu yapısı itibari ile de ister kişiler uzun boylu olsun isterse kısa, ister tekerlekli sandalye kullanan bedensel engelli vatandaşlarımız olsun sorunsuz bir şekilde AOptix Teknolojileri'nin cihazlarının getirmiş olduğu yeniliklerden faydalanabilirler.

aoptix hacim

Fiziksel Giriş Sistemleriyle de uyumlu bir şekilde çalışabilen AOptix İris ve Yüz Tanıma Sistemlerinin bir çok referansa sahip örnek uygulama alanları ise;

- Sınır kontrol uygulamaları
- Gümrük kapısı uygulamaları
- Data center giriş uygulamaları
- Havaalanı yolcu kontrol uygulamaları
- Ve benzeri...

arıyaç
AOptix ile ilgili Videolar

AOptix Sisteminin nasıl çalıştığını merak ediyorsanız aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz:

AOptix Sistemi ile e-Gate uygulaması örneğini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

ayıraç
AOptix Ürünler
insight duo
insight duo
insight sd
aoptix ess
Dökümanları görüntülemek için lütfen ürün isimlerine tıklayınız
Bu sayfadaki tüm PDF'lerin dili ingilizcedir.
Dökümanlar pdf InSight Duo (İris + Yüz) InSight VM InSight SD InSight ESS (Enrollment & Synchronization)
   
aoptix dash sdk
Dökümanlar pdf Dash Six SDK (Software Development Kit)
AOptix İris ve Yüz Tanıma Sistemleri ile ilgili her türlü bilgi ve projelendirme için aoptix@bordotek.com adresine e-posta gönderebilirsiniz ya da buradan iletişim formu yoluyla ulaşabilirsiniz.